Naar de inhoud

53-jarige

persoon die 53 jaar oud is of iets dat 53 jaar bestaat

53-jarige is meer dan één woord

53-jarige

bijvoeglijk naamwoord, zelfstandig naamwoord ˈdrijənˌfɛiftəxˌjarəɣə

Betekenis

  1. persoon die 53 jaar oud is of iets dat 53 jaar bestaat

Hoe spreek je 53-jarige uit?

/ˈdrijənˌfɛiftəxˌjarəxə/

53-jarige bestaat uit zeven lettergrepen. De klemtoon ligt op de eerste.

De tekens in /ˈdrijənˌfɛiftəxˌjarəxə/ en een woord waarin dezelfde klank staat.
Teken Klinkt als in
d dak
r rood
i riet
j ja
ə de
n nek
f fiets
ɛi trein
t tak
x acht
a maan
ˈ de klemtoon ligt op de lettergreep die hierna begint
ˌ een lichtere nadruk, zwakker dan de hoofdklemtoon

Woordvorm

  • verbogen vorm van de stellende trap van 53-jarig

Verbuiging en vervoeging (bijvoeglijk naamwoord)

Vorm Grammaticale informatie
drieënvijftigjarige

Verbuiging en vervoeging (zelfstandig naamwoord)

Vorm Grammaticale informatie
drieënvijftigjarige

Herkomst

bn: 53-jarig bn met de uitgang -e

Woordfamilie van 53-jarige

Woordvorm Relatie Afgeleid van
53-jarigen meervoud 53-jarige

Deze woordfamilie bestaat uitsluitend uit vormen die expliciet als vorm van 53-jarige zijn vastgelegd.

Veelgestelde vragen over 53-jarige

Hoe spreek ik 53-jarige uit?
Zo spreek je 53-jarige uit: /ˈdrijənˌfɛiftəxˌjarəɣə/. Dat is de weergave in het internationaal fonetisch alfabet, waarin elke klank een eigen teken heeft. Het streepje ˈ markeert de klemtoon: die ligt op de eerste lettergreep.
Wat is de betekenis van 53-jarige?
53-jarige is een bijvoeglijk naamwoord. De betekenis is: persoon die 53 jaar oud is of iets dat 53 jaar bestaat.

Spellen

Scrabble punten

Naar spel

53-jarige is geen Scrabblewoord: het bestaat niet uitsluitend uit letters die je met tegels kunt leggen.

Wordfeud punten

Naar spel

53-jarige is met Wordfeud niet te leggen: het bestaat niet uitsluitend uit letters waarvoor stenen bestaan.

53-jarige: persoon die 53 jaar oud is of iets dat 53 jaar bestaat
Deel 53-jarige — standaardnederlands.nl