Naar de inhoud

AOV-uitkering

een uitkering van het Surinaamse Algemeen Oudedagsvoorzieningsfonds

AOV-uitkering

zelfstandig naamwoord aoˈveœytkerɪŋ

Betekenis

  1. een uitkering van het Surinaamse Algemeen Oudedagsvoorzieningsfonds

Hoe spreek je AOV-uitkering uit?

/aoˈveœytkerɪŋ/

AOV-uitkering bestaat uit vier lettergrepen. De klemtoon ligt op de tweede.

De tekens in /aoˈveœytkerɪŋ/ en een woord waarin dezelfde klank staat.
Teken Klinkt als in
a maan
o boot
v vis
e veel
œy huis
t tak
k kat
r rood
ɪ pit
ŋ ding
ˈ de klemtoon ligt op de lettergreep die hierna begint

Verbuiging en vervoeging (zelfstandig naamwoord)

Vorm Grammaticale informatie
AOV-uitkeringen meervoud
AOV-uitkerinkje verkleinwoord, enkelvoud
AOV-uitkerinkjes verkleinwoord, meervoud

Herkomst

(samenkoppeling) van AOV en uitkering

Woordfamilie van AOV-uitkering

Woordvorm Relatie Afgeleid van
AOV-uitkeringen meervoud AOV-uitkering
AOV-uitkerinkje verkleinwoord AOV-uitkering
AOV-uitkerinkjes verkleinwoord meervoud AOV-uitkering

Deze woordfamilie bestaat uitsluitend uit vormen die expliciet als vorm van AOV-uitkering zijn vastgelegd.

Verwante woorden

Veelgestelde vragen over AOV-uitkering

Hoe spreek je AOV-uitkering uit?
De uitspraak van AOV-uitkering is: /aoˈveœytkerɪŋ/. Dit is het internationaal fonetisch alfabet, waarmee elke klank apart wordt genoteerd.
Wat betekent AOV-uitkering?
AOV-uitkering is een zelfstandig naamwoord. Het woord betekent: een uitkering van het Surinaamse Algemeen Oudedagsvoorzieningsfonds.
Hoe verbuig je AOV-uitkering?
Bij AOV-uitkering geldt: het meervoud is AOV-uitkeringen. Alle vormen staan in de tabel op deze pagina.
Hoe verklein je AOV-uitkering?
Het verkleinwoord van AOV-uitkering is AOV-uitkerinkje, dus een het-woord. In het meervoud wordt dat AOV-uitkerinkjes.

Spellen

Scrabble punten

Naar spel

AOV-uitkering is geen Scrabblewoord: het bestaat niet uitsluitend uit letters die je met tegels kunt leggen.

Wordfeud punten

Naar spel

AOV-uitkering is met Wordfeud niet te leggen: het bestaat niet uitsluitend uit letters waarvoor stenen bestaan.

AOV-uitkering in het kort

AOV-uitkering staat in dit woordenboek als zelfstandig naamwoord. Van AOV-uitkering zijn 3 vormen vastgelegd; die staan in de tabel op deze pagina. Verder hoort AOV-uitkering bij een woordfamilie van 3 woorden, gebaseerd op vastgelegde woordvormrelaties.

AOV-uitkering: een uitkering van het Surinaamse Algemeen Oudedagsvoorzieningsfonds
Deel AOV-uitkering — standaardnederlands.nl